1916 yılında Av. Hasan Çağa tarafından kurulmuş olan Çağa & Çağa Avukatlık Bürosu daha sonra eski İstanbul Ticaret Mahkemesi Reisi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Deniz, Hava ve Sigorta Hukuku Kürsüsü Başkanı Prof. Dr. Tahir Çağa tarafından yürütülerek 1978 yılında üçüncü kuşağa devredilmiş olup halen Av. Barbaros Çağa yönetiminde 4 ortakla faaliyetlerine devam etmektedir.

Büro, ticari işletmelerin kuruluş ve yatırım aşamalarından başlayarak günlük işleyişlerine değin her tür hukuki danışmanlık ve yönlendirme ihtiyacını karşılamak üzere yapılandırılmış olup bu çerçevede ticaret ve şirketler hukukunun birleşme ve devralmalar, özelleştirmeler, ortak girişimler, sermaye piyasası mevzuatı, rekabet hukuku ve benzeri tüm alanları ile iş hukuku, vergi hukuku, idare hukuku, fikri mülkiyet hukuku, ürün sorumluluğu ve tüketici koruma mevzuatı ile hava taşımacılığı, inşaat ve gayrımenkul hukukunu da kapsayan geniş bir yelpazede danışmanlık hizmeti vermektedir. Büro bunun yanında sayılan alanların tümünde geniş bir dava takibi ve tahkim tecrübesine de sahip bulunmaktadır.

Turizm, yazılı ve görsel medya, reklam, enerji, sigorta, havacılık, taşımacılık, enerji, inşaat, sağlık ve sanayi dahil birçok sektörün önde gelen katılımcılarına uzun soluklu olarak danışmanlık ve dava takibi hizmetlerini verme özelliğini taşıyan büro, hukuki hizmetleri sektörel tecrübe ile birleştirerek verimli ve çözüm odaklı çalışmayı ilke edinmiştir.

İngilizce, Almanca, Fransızca ve İtalyanca dillerini bilen avukatları bünyesinde toplamış olan Çağa & Çağa Avukatlık Bürosu, Amerika ve Avrupa ülkelerindeki yabancı hukuk büroları ile de köklü işbirliği içerisindedir.